Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? Interrail nedir?

,

“Gezmek, görmek güzel şey de ama masraflı be abi” diyenler için yazdım bu kez yazımı. Seyahatlerinizdeki masrafları yemeniz içmenizden değil de uçak masrafınızdan kısabilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulmanın birçok yolu var ama ben  en önemli birkaç tanesinden bahsedeceğim:)

Her zaman biletinizi iki ya da üç ay önceden almaya bakın, gideceğiniz zamana yaklaştığınız dönem alacak olursanız daha pahalıya uçacağınızı unutmayın. Kredi kartı kullanırken harcadığınız her kuruşu mil biriktiren kartlarla yapın. Farklı hava yolu şirketlerinin e-posta listelerine kaydolun. Biletlerle ilgili bir kampanya olduğunda size haber edilecektir. Tatil dönemlerinde biletler pahalı olabiliyor, eğer vaktiniz varsa bu dönemlerin haricinde planınızı yapıp, biletinizi alın. Sonbahar ortası, şubat sonu gibi dönemler daha uyguna gelebilir. İnternet üzerinde ucuz uçak bileti kampanyası düzenleyen siteler var, bu sitelere rotanızı giriyorsunuz ve size birden fazla hava yolunun uçuşlarını gösteriyor.

Biraz da Interrail’den bahsedelim o halde. Özgürce gezmek istiyorsanız, dünyanın en yaygın tren hatlarının bulunduğu Avrupa Kıtası’nın tozunu attırmaktır Interrail. Sadece bir tren bilet satın alıyorsunuz ve böylelikle Avrupa’nın 30 ülkesini trenle gezme imkanınız oluyor. Interrail öğrenciler için çok büyük bir fırsat. Schengen vizesine başvurmadan önce interrail biletini almak vize almayı kolaylaştırabilir.TCDD ve Genç-Tur firmasından bilet temin edilebilir. Almak için 26 yaşından küçük olduğunu ve öğrenci olduğunu belgelemeniz gerekir.

HARUN UĞLÜCÜ

Dünya'nın En Mutlu Ülkeleri

Doğmak, büyümek, yaşamak ve ölmek... Bunların hepsi yaşamın birer boyutu...

Yurtdışına İlk Kez Çıkacaklara 10 Altın Tavsiye

Heyecan, korku ve bilinmezliğin verdiği hislerle buraya kadar geldin ve...

Leave your comment